Sposób na wymianę bez spreadu

Spread walutowy to główny koszt transakcyjny, czyli różnica pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży waluty. Decyduje o tym, czy transakcja jest korzystna, jakie są jej realne koszty i czy opłaca się ją przeprowadzić w danym kantorze internetowym lub banku. Spread jest głównym źródłem dochodu instytucji, która umożliwia nam wymianę walut. Zależy od tego, co dzieje się na rynku walutowym oraz od zysku jaki bank czy kantor chce uzyskać na kupnie i sprzedaży walut.

Każda instytucja handlująca walutami ustala wysokość spreadu walutowego indywidualnie. Największa różnica między kupnem, a sprzedażą danego środka pieniężnego zazwyczaj występuje w kantorach stacjonarnych oraz w bankach. W tych ostatnich, ich wysokość może nawet przekroczyć 10%. Czy istnieje zatem sposób na wymianę bez speadu?

Biorąc pod uwagę prawa ekonomii nie można. Jednak... Powstały już kantory internetowe, które umożliwiają nam dokonywanie transakcji za 0 złotych, bez dodatkowych opłat. Jednak są to oferty jednorazowe. Promocje wymiany walut następują wtedy po kursie średnim. Bez marży i bez prowizji.

W sieci, na platformach finansowych można znaleźć oferty specjalne, okazje oraz super promocje, dzięki którym zaoszczędzimy sporą kwotę. Pamiętajmy, aby za każdym razem dokładnie sprawdzić wszystkie warunki promocji i upewnić się, że na pewno nie ponosimy żadnych kosztów. Dzięki temu unikniemy niemiłych zaskoczeń i strat.

Korzystna wymiana walut online bez spreadu jest więc możliwa. Musi być też bezpieczna. O to jednak kantory internetowe dbają szczególnie. Stosują wielostopniowe zabezpieczenia i nowoczesne systemy szyfrujące.
Warto więc przyglądać się tym instytucjom i śledzić rankingi. Na bieżąco będziemy wtedy wiedzieć kiedy i na jaki okres czasowy proponują nam wymianę walut po kursie średnim.

Zostaw swój komentarz

Zapisz się na nasz newsletter

Otrzymuj świeże informacje na temat wymiany walut online i kantorów internetowych..