Kursy Walut

Waluty Online

Notowania Walut

Notowania walutowe to urzędowy wykaz kursów będących przedmiotem transakcji, czyli wykazywane codziennie średnie ceny walut, po jakich dokonywane są operacje kupna-sprzedaży pieniędzy. Ustalane są w wyniku zestawienia i porównania popytu oraz podaży na daną walutę. Wyliczane w każdy dzień roboczy i podawane w tabeli notowań aktualizowanej około południa przez NBP.

Waluty Online

Przelicznik Walut

Przelicznik walut pozwala obliczyć kwotę transakcji, jaką chcemy przeprowadzić oraz wartość jej kupna i sprzedaży. Pozwala też sprawdzić jaki będzie kurs po uwzględnieniu przyznanego przez kantor online rabatu i pokazuje ile zaoszczędzimy w stosunku do wymiany środków pieniężnych w banku lub kantorze stacjonarnym. Jest to obecnie niezbędne narzędzie przy transakcjach online i inwestowaniu pieniędzy.

Waluty Online

Kursy Walut

Kurs walut to cena jednego środka płatniczego wyrażona w innej jednostce monetarnej. Uzależniona od popytu i podaży na rynku walutowym. Innymi słowy, jest to cena danego pieniądza wyrażona w innej walucie. Kurs kupna waluty to kurs, po którym kantor kupuje od nas obce nominały na PLN. Kurs sprzedaży to kurs, po którym klienci kupują obce środki pieniężne od kantoru.

Waluty Online

Ceny Walut

Ceny walut to relacja wymienna jednej jednostki pieniężnej na inną. Określają ile danego dnia zapłacimy za euro, dolara czy funta oraz inne wartości monetarne. Czynnikami mającymi na nie wpływ są m.in.: polityka pieniężna danych krajów, wydarzenia gospodarcze i ekonomiczne na świecie, stopy procentowe, inflacja, sytuacja międzynarodowa, obroty handlowe, wymiana usług, ruch turystyczny.

Waluty Online

Kalkulator Walut

Kalkulator walutowy zwany inaczej konwerterem walutowym to narzędzie internetowe pozwalające na przeliczenie środków pieniężnych na podstawie kursów kantoru. Nie posiada ukrytych opłat i jest bardzo prosty w obsłudze. Wpisujemy kwotę, którą chcemy sprawdzić, wskazujemy z jakiej waluty i na jaką oraz określamy datę, dla której chcemy dokonać przeliczenia. Korzystając z kalkulatora obliczamy swój zysk i widzimy ile oszczędzamy dzięki atrakcyjnym notowaniom.

Waluty Online

Wykres Walutowy

Wykres walutowy przedstawia wartości jednej waluty w stosunku do drugiej w danym momencie. Najczęściej na osi pionowej jest koszt wyrażany w walucie kwotowanej, natomiast na osi poziomej - czas. Tworzone są na podstawie połączenia ze sobą cen otwarcia i zamknięcia w wybranym okresie czasowym. Punkty połączone są liniami pokazując w ten sposób wzrost lub spadek ceny.

DobryKantor.pl
KantorEkspert.pl
Kantor.pl

Najnowsze wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter

Otrzymuj świeże informacje na temat wymiany walut online i kantorów internetowych..